Щорічно 24 березня відзначається Всесвітній день боротьби з туберкульозом. Саме в цей день привертається увага усіх людей до серйозної проблеми сучасності, що загрожує нашому здоров’ю.

Туберкульоз – це небезпечне, важке інфекційне захворювання, яке потребує довготривалого лікування. Пізнє виявлення цього захворювання може призвести до втрати працездатності, різноманітних ускладнень. Туберкульоз є однією з причин смертності від інфекційних хвороб.

І ця недуга не відступає, так як реєструються кожен рік нові активні випадки туберкульозу, рецидиви. В лікувально-профілактичних закладах району на диспансерному обліку перебувають 356 осіб.

У 2018 році серед населення району зареєстровано 17 вперше виявлених активних випадків туберкульозу, що становить 28,8 на 100 тис. населення. В порівнянні з попереднім роком захворюваність знизилась на 14%, проте цей факт ніяк не може понижувати нашу настороженість до туберкульозу.

З числа вперше зареєстрованих випадків в минулому році, 53% хворих виділяють мікобактерії туберкульозу та у 35% – виявлено запущені форми туберкульозу з розпадом легеневої тканини. Такі хворі на туберкульоз з відкритими формами є основним джерелом інфекції, адже це захворювання передається переважно повітряно-краплинним шляхом від хворої людини до здорової.

Крім того, в минулому році зареєстровано 8 випадків з рецидивом туберкульозу, що в 2 рази більше, ніж у 2017 році.

Щорічно реєструються випадки смертності від туберкульозу серед населення району.

Особлива небезпека туберкульозу пов’язана з тим, що збудник захворювання -мікобактерія туберкульозу (паличка Коха) надзвичайно стійкий, легко переноситься з пилюкою і до 12 місяців зберігається в навколишньому середовищі.

Найчастіше туберкульоз вражає легені, але інколи й інші органи та системи (кісткова, сечо – статева та інші).

Якщо Вас турбує кашель, що триває понад 2-3 тижні, біль в грудній клітці, підвищення температури тіла 37,2 – 37,5°С більше трьох тижнів, втрата апетиту та безпричинне схуднення, надмірне потовиділення вночі, задишка, кровохаркання, то Ви маєте обов’язково звернутися до свого сімейного лікаря для обстеження на туберкульоз.

Своєчасно виявити цю недугу у дорослих можна за допомогою аналізу мокроти на вміст палички Коха, або флюорографічного обстеження, а у дітей – за допомогою туберкулінової діагностики (проби Манту), яка проводиться щорічно у віці від 4-х до

14-ти років.

З метою профілактики туберкульозу всім новонародженим у пологовому будинку на 3-5 день життя проводять щеплення живою ослабленою вакциною БЦЖ .

Здоровий спосіб життя, раціональне повноцінне харчування, дотримання правил особистої гігієни – дієві заходи у профілактиці туберкульозу.

Лікар – статистик

КНП «Густинський ЦПМСД» Л. П. Мушій