Кір – надзвичайно заразне гостре вірусне захворювання, передається повітряно-крапельним шляхом , проявляється гарячкою , катаральними явищами, характерною висипкою на шкірі.

Кір може викликати ускладнення: пневмонію, отит, енцефаліт. Кір викликає зниження імунітету , в результаті чого легко підхопити ще яку-небудь бактеріальну інфекцію.
Основний спосіб профілактики цієї інфекції – активна імунізація.
Якщо в 2017 році в районі було зареєстровано 2 випадки захворювання кором , то в 2018 році – 96 випадків . З числа захворілих на кір минулого року , в 66% випадків хворіли діти у віці до 17 років .
У січні 2019 року ситуація із захворюваності на кір залишається неблагополучною, за цей період зафіксовано 4 випадки кору , в тому числі 3 – серед дітей .
Отже , щоб попередити захворювання кором , треба обов’язково вакцинувати дітей за Календарем профілактичних щеплень . У випадку , якщо пропущено планову вакцинацію, то необхідно якомога швидше зробити щеплення . Зробити це можуть безоплатно усі діти до 18 років , а також дорослі з груп ризику – медичні працівники , працівники освітніх закладів , немедичні працівники закладів здоров’я , представники силових структур , студенти . Потрібно звернутися до свого сімейного лікаря , щоб з’ясувати , чи треба робити щеплення .
Усі лікувально – профілактичні заклади району забезпечені вакцинами для проведення профілактичних щеплень проти кору в достатній кількості . В даний період використовується комбінована вакцина для профілактики кору , епідемічного паротиту та краснухи «Пріорикс» (країна виробник – Бельгія) з терміном придатності до лютого 2020 року , і вакцина проти кору , паротиту та краснухи вірусна , жива М-М-Р ІІ (країна виробник – США) з терміном придатності до березня 2020 року.

Лікар статистик

КНП «Густинський ЦПМСД» Л.П. Мушій